Nominerte 2019

ÅRETS KVINNELIGE UTØVER

Jeanette Hegg Duestad Nøtterø Skytterlag avd NSF Skyting
Tonje Pedersen Larvik Skateboardklubb Skateboarding
Lena Sjøl Sande Kraftsportklubb Styrkeløft
Rebekka Tao Jacobsen Larvik Atletklubb Vektløfting/ Styrkeløft
Ingvild Gåskjenn Horten og omegn Cykleklubb Sykkel
Nora Doksrød IL Runar og Sandefjord Seilforening Langrenn og Seiling

 

ÅRETS MANNLIGE UTØVER

Kjetil Borch Horten Roklubb Roing
Iver Knotten Tønsberg Cykleklubb Sykling
Henrik Flåtnes Tønsberg Friidrettsklubb Friidrett
Fredrik Solberg Tønsberg Svømmeklubb Svømming
Ask Tjøm Tønsberg Roklubb Roing
Vebjørn Hegdal Larvik Ski langrenn
Kornelius Oliver Eilertsen Sande sportsklubb Judo

 

ÅRETS PARAUTØVER

Stian Halvorsen Larvik Golfklubb Paragolf
Marte Aasvang IL Runar Racerunning
Nora Korneliussen Fokus BTK Bordtennis
Fredrik Solberg Tønsberg Svømmeklubb Svømming

 

ÅRETS UNGE UTØVER

Henrik Flåtnes Tønsberg Friiidrettsklubb Friidrett
Ina Halle Haugen IL Runar Friidrett
Moa Abounnachat Bollerød Sem IF Friidrett
Jakob Maslø Dunsby Sandefjord fotball Fotball
Nicolai Enstad Haraldseth Horten Roklubb Roing
Cornelius Bjørk Sandefjord OK Orientering
Christian Rød Karlsen Brunlanes Sportsskyttere Skyting
Exauce Mukubu IF Tønsberg Kameratene Bryting
Alexander Settemsdal Nøtterøy Golfklubb Golf

 

ÅRETS TEAM/LAG

Kjetil Borch/Nicolai Haraldseth Horten Roklubb Roing
Helene Næss og Marie Rønningen Tønsberg Seilforening Seiling
IL Runar Holmenkollstafettlag 2019 IL Runar Friidrett
IF Fram Larvik sitt a-lag IF Fram Fotball
Sandefjord Fotball Kvinner Sandefjord fotball Fotball
Åsgårdstrand seilforenings «Seilsportsliga-lag» Åsgårdstrand Seilforening Seiling
Sandefjord Bueskyttere – BareBow lag Sandefjord Bueskyttere Bueskyting

 

ÅRETS TRENER

Gunhild Halle Haugen og Tord Mortensen IL Runar Friidrett
Tonje Larsen Flint Håndball AL Håndball
Roger Iversen IF Fram fotball
Odd Bergh Tønsberg friidrettsklubb Friidrett
Byulent Kyamil  ( Bozo ) IF Tønsberg kameratene Bryting
Tone Gundrosen Tønsberg Svømmeklubb svømming
Bjørnar Erikstad Tønsberg Seilforening seiling
Samir Rabah Sande Sportsklubb Judo

 

ÅRETS BREDDEARRANGEMENT

Sandarcupen Sandar IL Fotball
Vestfold Maraton Barkåker IF, Gjekstad og Østerøya idrettsforening, Tjølling IF, Vear IF og Vestfold Bedrifts IK Løp
Skjærgårdscup Husøy og Foynland IF Fotball
Hof-sol Hof IL Turn / aktivitet
Vestfold Rundt Horten og omegn cykleklubb Sykkel
Holmestrand Maraton Holmestrand IF Løping

 

ÅRETS ELITEARRANGEMENT

NM uka i Orientering 2019 OL Tønsberg og Omegn – OTO Orientering
O-festivalen Hedrum OL, Lardal OL, Larvik OK Orientering
Skjærgårdslekene Nøtterøy Håndball Håndball
NM Skive Sandefjord Bueskyttere bueskyting
Bertel O. Steen Grand Prix Svelvik Tennisklubb Tennis
Nordisk jr.-mesterskap joller Tønsberg Seilforening Seiling

 

ÅRETS IDRETTSANLEGG

Bergsåsen Idrettsanlegg/park Re kommune Alle hallidretter, fotball, beach håndball/volleyball, sykkel, ski, terreng løype, skiløyper mm
Gamle idretten Tønsberg kommune Amerikansk fotball
Sandarbanen Sandefjord Vikings baseballklubb Soft- og baseball
Storås rulleski- og langrennsaren Stokke Idrettslag Helårs rulle-og langrennsski
Svelvik tennisanlegg Svelvik Tennisklubb Tennis og padeltennis