Nominerte 2018

Her finner du oversikt over årets nominerte!

Årets kvinnelige utøver

Utøverens navn Idrettslag Idrett
Anna Ulvensøen NTNUI/Orienteringslaget Tønsberg og Omegn/Skoppum Idrettslag Skiorientering/ Orientering/ Langrenn/Friidrett
Hedda Haug Strand Idrettsforeningen Tønsberg-Kameratene Bryting
Heidi Løke Storhamar Håndball Håndball
Jeanette Hegg Duestad Nøtterø Skytterlag avd. nsf Rifleskyting
Lena Sjøl Sande Kraftsportklubb Styrkeløft
Sofie Karoline Haugen Sandefjord Skøyteklubb Skøyter

Årets mannlige utøver

Utøverens navn Idrettslag Idrett
Bjørnar Erikstad Tønsberg Seilforening Seiling
Henrik Flåtnes Tønsberg Friidrettsklubb Friidrett, hopp
Kjetil Borch Horten Roklubb Roing
Simen Halle Haugen Idrettslaget Runar Friidrett (løp)
Simen Holand Pettersen Sandefjord Håndball Håndball
Tom Nalum Brunlanes Sportsskyttere Leirdueskyting

Årets parautøver

Utøverens navn Idrettslag Idrett
Bjørnar Erikstad Tønsberg Seilforening Seiling
Stian Halvorsen Larvik Golfklubb Golf
Nora Korneliussen Fokus Bordtennisklubb Bordtennis
Andreas Skår Bjørnstad Glitre Svømmeklubb Svømming
Fredrik Solberg Tønsberg svømmeklubb Svømming
Marte Aasvang Sem Idrettsforening/Idrettslaget Runar Friidrett, RaceRunning.

Årets unge utøver

Utøverens navn Idrettslag Idrett Fødselsår
Henrik Flåtnes Tønsberg Friidrettsklubb Friidrett 2001
Jeanette Hegg Duestad Nøtterø Skytterlag avd. nsf Rifleskyting 1999
Kaja Mørch Pettersen Larvik Turn & Idrettsforening Friidrett, spyd 2001
Nicolai Enstad Haraldseth Horten Roklubb Roing 2000
Safyia Elmrani Stupklubben Spinn Stup 2003
Simen Halle Haugen Idrettslaget Runar Friidrett 1999
Sunniva Lislevand Sandefjord Bueskyttere bueskyting 1999

Årets trener

Kandidatens navn Idrettslag Idrett
Bjørnar Erikstad Tønsberg Seilforening Seiling
Johnny Jensen Sportsklubben Falk Håndball
Morten Bøe Sandefjord Bueskyttere Bueskyting
Ole Petter Henriksen Larvik Turn & Idrettsforening Friidrett
Ståle Jan Frøynes Sem Idrettsforening Friidrett
Svein Arne Simensen Idrettslaget Sandvin Friidrett

Årets team/lag

Navn på teamet/laget Idrettslag Idrett
Larvik Håndballklubb – Elite damer Larvik Håndballklubb Håndball
Sandefjord Bueskyttere BareBow-laget Sandefjord Bueskyttere Bueskyting
Sandefjord Fotball A-laget Sandefjord Fotball Fotball
Sandefjord Sykleklubb Lagtempolag Sandefjord Sykleklubb Landeveissykling
Sportsklubben Falk – A-lag håndball menn Sportsklubben Falk Håndball
Team Helene og Marie 49er FX Tønsberg seilforening Seiling

Årets breddearrangement

Arrangement Arrangør Idrett(er)
Hof Toppers Ultraløp og Duathlon Hof Idrettslag Løping og sykling
Kanalcupen Fotballklubben Ørn Horten fotball
PW-cup Larvik Turn & Idrettsforening Håndball
Sandarcupen Sandar Idrettslag Fotball
Skjærgårdscup Fotball Husøy Husøy og Foynland Idrettsforening Fotball
Slottsfjellcup Teie Idrettsforening, Ramnes Idrettsforening og Sem Idrettsforening Håndball
Vestfold Maraton Vestfold Bedriftsidrettskrets, Tjølling Idrettsforening, Gjekstad og Østerøya Idrettsforening,  Vear Idrettsforening og Barkåker Idrettsforening Løp, rullestol og løpesykkel.

Årets elitearrangement

Arrangement Arrangør Idrett(er)
Bertel O. Steen Grand Prix Svelvik Tennisklubb Tennis
Champions League Larvik Håndballklubb Håndball
NM helg i orientering Sandefjord orienteringsklubb Orientering
NM Sykkel Sandefjord Sykleklub Sykkel
Skjærgårdslekene Nøtterøy Håndball Elité Håndball
Swedish golf tour Nøtterøy Golfklubb Golf
Tour of Norway Horten og Omegn Cykleklub Sykkel
Tønsberg Båtrace Re Motorsport Båtrace

Årets idrettsanlegg

Idrettsanlegg Anleggseier Hvilke(n) idrett(er)
Nye Stavern idrettshall Larvik kommune Turn, vektløfting primært
Runar Ski Idrettslaget Runar Langrenn, rulleski
Bugården Ishall Sandefjord kommune Isidretter (Ishockey/Lengdeløp (Shorttrack)/Kunstløp)
Sem Idrettspark Sem Idrettsforening Fotball og friidrett

Nominer til «ÅRETS ILDSJEL» – FRIST 17. oktober

I hele fylket er det mange frivillige ildsjeler som gjennom hele året legger ned en uvurderlig innsats for sine klubber og utøvere. Dette er en flott anledning for idrettslagene i Vestfold til å vise sin takknemlighet overfor alle ildsjeler og frivillige i små og store idrettslag i fylket.

Følgende kriterier må oppfylles for å bli nominert til årets ildsjel:
  • Vedkommende har gjort en solid innsats for idretten.
  • Hun/han kan være enten trener, tillitsvalgt eller ha andre verv i idretten.
  • Ikke være heltidsansatt.
Nominering

Dersom du kjenner en person som passer til beskrivelsen kan du nominere vedkommende som kandidat til å bli årets ildsjel.


 

NOMINERINGEN FOR ØVRIGE PRISER ER AVSLUTTET
FRIST FOR NOMINERING VAR TORSDAG 11. OKTOBER 2018

Vet du om en idrettsutøver, trener eller klubb som fortjener heder og ære, så kan du sende inn forslag på kandidat til oss. En jury representert av tidligere idrettsutøvere og personer innen idretten i Vestfold er de som til slutt nominerer minimum 6 kandidater i hver klasse.

  • For å være aktuell kandidat må man være medlem av et idrettslag i Vestfold eller ha folkeregistrert adresse i Vestfold.
  • Idretten som kandidaten representerer må være tilknyttet et særforbund i Norges Idrettsforbund. 
  • Kandidatens holdninger og gjerninger må ikke være i strid med idrettens verdier og retningslinjer.

Det er Jorunn Horgen (Daglig leder Olympiatoppen Sør-Øst) som leder juryen.

Her er oversikten over de kategoriene du kan nominere i:

 

Årets kvinnelige utøver

Nominer din kandidat her

  • Prisen tildeles den kvinnelige utøveren som etter juryens vurdering har stått for den fremste prestasjonen/resultatet (ev. flere) perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets mannlige utøver

Nominer din kandidat her

  • Prisen tildeles den mannlige utøveren som etter juryens vurdering har stått for den fremste prestasjonen/resultatet (ev. flere) perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets parautøver

Nominer din kandidat her

  • Prisen tildeles den parautøveren som etter juryens vurdering har stått for den fremste prestasjonen/resultatet (ev. flere) perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets unge utøver

Nominer din kandidat her

  • Prisen tildeles den unge utøveren (født 1999-2003) som etter juryens vurdering har stått for den fremste prestasjonen/resultatet (ev. flere) perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets team/lag

Nominer din kandidat her

  • Prisen tildeles det teamet/laget som etter juryens vurdering har stått for den fremste prestasjonen/resultatet (ev. flere) i perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets trener

Nominer din kandidat her

  • Prisen tildeles den treneren som etter juryens vurdering har stått for den fremste prestasjonen/resultatet (ev. flere) i perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets elitearrangement

Nominer din kandidat her

  • Prisen deles ut til det elitearrangement som etter juryens vurdering er det beste elitearrangementet som er arrangert i perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets breddearrangement

Nominer din kandidat her

  • Prisen deles ut til det breddearrangement som etter juryens vurdering er det beste breddearrangementet som er arrangert i perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.

Årets idrettsanlegg

Nominer din kandidat her

  • Prisen deles ut til det anlegget, eller samling av anlegg som etter juryens vurdering er det beste anlegget som er ferdigstilt i perioden 28. oktober 2017 til 2. november 2018.